Don't Wait Too Long

28. únor 2023

Nová nahrávka anglického zpěváka Paula Carracka, který se rozhodl natočit legendární skladby z 50. let minulého století. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

(…) Velkou zásluhou na kvalitě alba má německý SWR Big Band, se kterým Carrack natočil v minulosti vánoční album a před třemi lety také bilanční desku Another Side of Paul Carrack. Spolupráce se špičkovým orchestrem, který Erwin Lehn založil ve Stuttgartu už v roce 1951, se Paulu Melvynovi Carrackovi, jak zní jeho celé jméno, zjevně zalíbila. SWR Big Band přesně ví, jaká je jeho úloha – vytvářet Carrackovy dokonalé podkresy. Jen v několika drobných momentech dostanou jednotliví hráči prostor pro sólo, jinak celé album stojí a padá s brilantním Carrackovým pěveckým projevem. Don’t Wait Too Long není album, které by změnilo chod hudebních dějin. Ale pokud máte rádi nostalgii, poctivý orchestrální zvuk a nevadí vám občasná přeslazenost, tak po novince Paula Carracka určitě sáhněte. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.