Don't Wait Too Long

28. únor 2023

Nová nahrávka anglického zpěváka Paula Carracka, který se rozhodl natočit legendární skladby z 50. let minulého století. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

(…) Velkou zásluhou na kvalitě alba má německý SWR Big Band, se kterým Carrack natočil v minulosti vánoční album a před třemi lety také bilanční desku Another Side of Paul Carrack. Spolupráce se špičkovým orchestrem, který Erwin Lehn založil ve Stuttgartu už v roce 1951, se Paulu Melvynovi Carrackovi, jak zní jeho celé jméno, zjevně zalíbila. SWR Big Band přesně ví, jaká je jeho úloha – vytvářet Carrackovy dokonalé podkresy. Jen v několika drobných momentech dostanou jednotliví hráči prostor pro sólo, jinak celé album stojí a padá s brilantním Carrackovým pěveckým projevem. Don’t Wait Too Long není album, které by změnilo chod hudebních dějin. Ale pokud máte rádi nostalgii, poctivý orchestrální zvuk a nevadí vám občasná přeslazenost, tak po novince Paula Carracka určitě sáhněte. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.