Dokumentární snímek Tělo v mé hlavě: Mnohdy nestačí jen obejmout
Jak čelit body shamingu? Aktéři a aktérky dokumentu Dagmar Smržové Tělo v mé hlavě byli od dětství kvůli svému vzhledu vystavováni kritice. Do vltavského studia zavítala režisérka spolu s průvodkyní filmem, modelkou a editorkou Vogue Natálií Debnárovou. O tom, jaké místo mají v programu letošního festivalu Jeden svět filmy s tématikou přijetí vlastního těla mluví s Agátou Hrnčířovou i dramaturgyně Kamila Dolotina.
Body shaming není nic jiného než nevyžádaná kritika, hodnocení, které nepotřebujeme slyšet. Proč se pořád tak potřebujeme kritizovat a někoho hodnotit?
Dagmar Smržová
Související
-
Točili lidé v Protektorátu home videa? A můžeme je vidět? Nová série ČT slibuje unikátní podívanou
Dokumentární cyklus České televize My, občané Protektorátu přiblíží pomocí unikátních domácích filmů soukromí obyčejných obyvatel okupovaného území.
-
Kdo platí za západní blahobyt? Vykořisťovaná Saša Uhlová na poli, v hotelu i v domácnostech
Jakou cenu má blahobyt západní Evropy? I na tuto otázku se snaží odpovědět dokumentární film už sehrané dvojice Apolena Rychlíková – Saša Uhlová s názvem Hranice Evropy.
-
Moje tělo není ostrov. Eva Koťátková v Národní galerii vypráví příběhy lidských i nelidských traumat
Jak hluboce ovlivňuje naše osobní životy sociální prostředí, ve kterém žijeme? O výstavě Moje tělo není ostrov hovoří se svými hosty Agáta Hrnčířová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.