Moje tělo není ostrov. Eva Koťátková v Národní galerii vypráví příběhy lidských i nelidských traumat
Co má vliv na naše těla a identity? Odpovědi se snaží najít výstava Moje tělo není ostrov, která pátrá po kořenech útlaku a poukazuje na to, jak jsou naše osobní životy ovlivněny sociálním prostředím, ve kterém žijeme. Instalace umístěná ve Veletržním paláci vypráví příběhy lidských i nelidských traumat a těl. Hosty ArtCafé Agáty Hrnčířové jsou umělkyně Eva Koťátková, spolukurátor výstavy Rado Ištok a performer Anna Klusák.
Související
-
Eva Koťátková: Svět je plný útlaku. Pokud jsme o něm schopni mluvit, jsme na dobré cestě odbourat ho
Výtvarnice Eva Koťátková má blízko k divadlu, literatuře i obyčejným příběhům. Celoživotní inspirací je pro ni téma sociálních nerovností, strachu, nejistot i snů.
-
Chceme propojovat osobní a veřejné výpovědi, říkají zakladatelky Institutu úzkosti
Stres, nespavost, odcizení, nerovnost nebo násilí patří k projevům úzkosti, kterou začal zkoumat nově vzniklý umělecký projekt s názvem Institut úzkosti.
-
Svět nestačí jen popisovat, je potřeba ho měnit, říká pedagog z projektu Futuropolis
Jaká jsou východiska metodiky Futuropolis? Na jaké potřeby ve společnosti reaguje? Na to jsme se ptali Evy Malířové, Evy Koťátkové a pedagoga Michala Prchlíka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová