Divadlo Vizita - Jaroslav Dušek a Pjér la Šéz

Rozhlasová improvizace Jaroslava Duška a Pjér la Šéze, natáčení za účasti publika se uskutečnilo ve studiu S2 Českého rozhlasu 16. června 2014.

Divadlo Vizita je originálním tvůrčím projektem, který již více než třicet let zkoumá možnosti improvizace a spontánní tvorby; úhelnou osobností Vizity zůstává po celou dobu její činnosti herec a improvizátor Jaroslav Dušek.

Jeho živelně vznikající jevištní obrazy a příběhy jsou základem představení. Myšlenka, slovo, melodie, rytmus i pohyb se v nich prostupují, jedno z druhého vychází a tvoří nedílný celek. Důležitou roli má hudební složka – na té s Jaroslavem Duškem spolupracují v proměnném složení muzikanti Alan Vitouš, Pjér la Šéz, Zdenek Konopásek a další.

Divadlo Vizita - Jaroslav Dušek, Zdeněk Konopásek

S Českým rozhlasem spolupracoval Jaroslav Dušek v minulosti opakovaně. Stanice Praha uváděla pravidelný cyklus VIZITA v divadle VIZITA, kde přenášela v přímém přenosu spontánně vytvářenou rozhlasovou hru. Za jednu z her tohoto cyklu získala Vizita cenu za improvizaci na festivalu Prix Bohemia 1993, hlavní cenu v kategorii dramatické dílo Prix Bohemia 1994 a Stříbrný diplom na mezinárodním festivalu rozhlasových her Prix Futura Berlin 1995. V roce 2010 improvizoval Jaroslav Dušek v rámci „Vltavského improvizačního víkendu“ v pražském JAZZ DOCKu.

Dramaturgie: Renata Venclová a Klára Novotná.

Natočeno v roce 2014.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.