Divadlo Vizita - Jaroslav Dušek a Pjér la Šéz

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Divadlo Vizita – Jaroslav Dušek a Pjér la Šéz, Kabaret v éteru

Rozhlasová improvizace Jaroslava Duška a Pjér la Šéze, natáčení za účasti publika se uskutečnilo ve studiu S2 Českého rozhlasu 16. června 2014.

Divadlo Vizita je originálním tvůrčím projektem, který již více než třicet let zkoumá možnosti improvizace a spontánní tvorby; úhelnou osobností Vizity zůstává po celou dobu její činnosti herec a improvizátor Jaroslav Dušek.

Jeho živelně vznikající jevištní obrazy a příběhy jsou základem představení. Myšlenka, slovo, melodie, rytmus i pohyb se v nich prostupují, jedno z druhého vychází a tvoří nedílný celek. Důležitou roli má hudební složka – na té s Jaroslavem Duškem spolupracují v proměnném složení muzikanti Alan Vitouš, Pjér la Šéz, Zdenek Konopásek a další.

Divadlo Vizita - Jaroslav Dušek, Zdeněk Konopásek

S Českým rozhlasem spolupracoval Jaroslav Dušek v minulosti opakovaně. Stanice Praha uváděla pravidelný cyklus VIZITA v divadle VIZITA, kde přenášela v přímém přenosu spontánně vytvářenou rozhlasovou hru. Za jednu z her tohoto cyklu získala Vizita cenu za improvizaci na festivalu Prix Bohemia 1993, hlavní cenu v kategorii dramatické dílo Prix Bohemia 1994 a Stříbrný diplom na mezinárodním festivalu rozhlasových her Prix Futura Berlin 1995. V roce 2010 improvizoval Jaroslav Dušek v rámci „Vltavského improvizačního víkendu“ v pražském JAZZ DOCKu.

Dramaturgie: Renata Venclová a Klára Novotná.

Natočeno v roce 2014.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser