Dítě je nejpřísnější kritik. Nakladatel musí bojovat o jeho pozornost, zní v Akcentu
Saša Michailidis se ptá šéfredaktora nakladatelství Paseka Jakuba Sedláčka a majitele nakladatelství Labyrint Joachima Dvořáka. I když ceny tištěných knih stoupají, zůstávají jedním z nejoblíbenějších dárků. A u těch dětských to prý platí dvojnásob. Jak se mění současná poptávka v oblasti dětské literatury? A dokážou se tomu nakladatelé přizpůsobit? Jak těžké je zaujmout v zahlcené nabídce?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Pohádky nikdy neměly definitivní verzi. Jaká témata unese literatura pro děti?
Jak určit, co do dětské knihy patří a co už ne? Je prostor dětské literatury hájený jen pro určitý typ hrdinů a nějaký druh dobrodružství? A kdo tento prostor stráží?
-
Malí knihkupci volají po pevné ceně knih. Podle Svazu to teď ale nejde
Saša Michailidis se ptá Anny Štičkové, která zastupuje malé nakladatele a knihkupce, a předsedy Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martina Vopěnky.
-
Co chybí literatuře pro děti a mládež? Silnější hlas dětí!
Sloveso číst nemůžeme používat v rozkazovacím způsobu. Jak ale motivovat děti ke čtení a čeho si všímají, pokud se dostanou do role literárních kritiků?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.