Malí knihkupci volají po pevné ceně knih. Podle Svazu to teď ale nejde
Saša Michailidis se ptá Anny Štičkové, která zastupuje malé nakladatele a knihkupce, a předsedy Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martina Vopěnky. Před rokem trápil nakladatele nedostatek papíru a vysoké náklady na tisk publikací. Jaká je situace před letošními Vánocemi? Proč zůstává tahákem dětská literatura? Lze ještě zvrátit trend končících nezávislých knihkupectví, která přebírají řetězce? Jak by mohl knižnímu trhu pomoci stát?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Státní cena za literaturu rozděluje. Má se udělovat za životní výkon, nebo za ojedinělé dílo?
Saša Michailidis se ptá Radima Kopáče z oddělení literatury a knihoven ministerstva kultury a novináře, komentátora týdeníku Euro Petra Fischera.
-
Literárních překladatelů si nakladatelé váží. Platí je ale málo a pozdě
Postavení a honoráře literárních překladatelů. Hosty Saši Michailidise jsou Kateřina Krištůfková a Ladislav Nagy.
-
Nelíbily se jí knihy z veřejných knihoven, tak začala Eliška Čabalová vázat vlastní
Papšer, oklepávačka, zlatička. To jsou výrazy, které má ve slovníku nekorunovaná královna knižní vazby, jak Elišku Čabalovou nazvali ostravští kolegové z Fakulty umění.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.