Děti učíme, jakou má umělá inteligence motivaci, říká kurátor Michal Kučerák. Zajímá ho, jak digitální technologie mění přemýšlení o světě
Rodiče bavilo sbírat fyzické objekty, mladí zase rádi sbírají digitální věci, přibližuje dramaturg Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání, kurátor a výzkumný pracovník Michal Kučerák směr svého odborného zájmu. Dlouhodobě sleduje, jaký typ přemýšlení přináší digitální technologie a na nich založené umění. Jak konkrétně lze propojit umění, vědu a aktivismus? Uvědomují si děti srostlé s mobilem svou digitální stopu? I o tom mluvil ve Vizitce s Ondřejem Cihlářem.
Související
-
Kdybych nespolupracovala s umělcem, stala by se ze mě krychle. Co umění přináší do vzdělávání?
Jak učit umění? O Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání i zkušenostech z praxe mluví se svými hosty v ArtCafé Hana Malaníková.
-
Není jim to fuk! A chtějí, aby se s uměním počítalo i ve školách
Česká kulturní a vzdělávací scéna přináší z kraje roku novinku. Poprvé se uskuteční Festival umění a kreativity ve vzdělávání FUK. Začíná 20. ledna a končí 6. února 2021.
-
Je nejvyšší čas, aby se ze studentů stali editoři. Jak můžeme pracovat s umělou inteligencí?
V centru současného umění DOX a na dalších místech po celé republice můžete od 13. do 23. dubna navštívit Festival umění a kreativity ve vzdělávání.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.