Daniel García Trio: Vía de la Plata

15. září 2021

Trio Daniela Garcíi svou novou desku nazvalo „Stříbrná cesta“, která je jednou z těch nejstarších, které míří do Santiaga de Compostela. Recenzi připravil Otakar Svoboda.

(…) Členové tria jsou třicátníci a mají před sebou ještě řadu dalších skvělých počinů, ale tato deska je dobrým rozběhem této cesty. Mám za sebou její opakované poslechy, které jsou předpokladem rozpoznání případných povrchních postupů, snížené virtuozity nebo prostě příliš brzkého oposlouchání.

A to se tentokrát nedostavilo ani náhodou. Kromě tří věcí převzatých zbytek napsal Daniel García a jednu hostující kytarista Gerardo Núñez. Jejich Stříbrná stezka, španělská obchodní cesta, láká nejen k poslechovým návratům, ale po překonání epidemických zábran k návštěvě této historické a ne tak známé části země. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství ACT.

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger ,
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová