Daniel García Trio: Vía de la Plata

15. září 2021

Trio Daniela Garcíi svou novou desku nazvalo „Stříbrná cesta“, která je jednou z těch nejstarších, které míří do Santiaga de Compostela. Recenzi připravil Otakar Svoboda.

(…) Členové tria jsou třicátníci a mají před sebou ještě řadu dalších skvělých počinů, ale tato deska je dobrým rozběhem této cesty. Mám za sebou její opakované poslechy, které jsou předpokladem rozpoznání případných povrchních postupů, snížené virtuozity nebo prostě příliš brzkého oposlouchání.

A to se tentokrát nedostavilo ani náhodou. Kromě tří věcí převzatých zbytek napsal Daniel García a jednu hostující kytarista Gerardo Núñez. Jejich Stříbrná stezka, španělská obchodní cesta, láká nejen k poslechovým návratům, ale po překonání epidemických zábran k návštěvě této historické a ne tak známé části země. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství ACT.

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger ,
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.