Být rozhlasák. Co se učí rozhlasoví elévové?
Lidé budou chtít vždycky poslouchat příběhy, i proto může rozhlas slavit sto let existence. Sto let pravidelného rozhlasového vysílání, informací, pořadů, zajímavostí i hudby. Jaké to vlastně je být rozhlasákem? Jaké povinnosti to obnáší? A je vůbec možné se to naučit? O rozhlasovém vysílání, elévství a životním poslání práce pro rozhlas mluví s redaktorem Liborem Vackem a zvukovým mistrem Tomášem Zikmundem v ArtCafé Anna Luňáková.
Související
-
Sto let rozhlasu, sto let hudby. Rozhlas jako zaměstnavatel českých skladatelů klasické hudby
Rozhlas jako zaměstnavatel českých skladatelů a skladatelek vážné hudby – to je téma vltavské Akademie, kterou věnujeme květnovému 100. výročí Českého rozhlasu.
-
Sto hlasů rozhlasu. Vývoj rozhlasové reportáže během století radiového vysílání
Artistní dokumentární kompozici ke 100. výročí rozhlasu z pozoruhodných archivních materiálů vytvořila dlouholetá spolupracovnice Bronislava Janečková.
-
Vidět očima aneb Triviální obrazy ze života bývalého rozhlasáka
Vyznání rozhlasu. Autoportrét originální rozhlasové osobnosti, žijící legendy - plzeňského režiséra, dokumentaristy a autora Miroslava Buriánka. Repríza z 29. září 2018.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.