Budování Výzkumného centra informačních technologií v Brně

2. únor 2012

Slavnostním poklepem na základní kámen byla tento týden zahájena v areálu Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně stavba nové budovy Výzkumného centra informačních technologií.

Bude postaveno jako součást unikátního projektu IT4Innovations, jehož cílem je vybudovat národní centrum excelentního výzkumu v tomto oboru. Podílí se na něm pět technických vysokých škol, univerzit a výzkumných ústavů. V jeho rámci se má vybudovat superpočítač, který se zařadí ke stovce nejvýkonnějších na světě. Dva z výzkumných programů superpočítače najdou zázemí právě v brněnské novostavbě. Na úkoly Výzkumného centra informačních technologií se Jana Olivová zeptala profesora Tomáše Hrušky z Vysokého učení technického v Brně.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.