Beyond Reality / British Painting Today

5. listopad 2012
02735177.jpeg

Do konce roku je v pražské Galerii Rudolfinum otevřena výstava obrazů dvanácti současných britských umělců nazvaná „Beyond Reality / British Painting Today“.

Představuje obrazy dvanácti britských malířů méně známých i světově proslulých jmen, jako jsou například Damien Hirst, bratři Jake & Dinos Chapmanové, Keith Tyson či Ged Quinn.

02735178.jpeg

Výstavu pro Galerii Rudolfinum společně připravili její ředitel Petr Nedoma a historička umění Milena Slavická za vydatné pomoci v Londýně žijícího českého malíře Hynka Martince, jehož portrétní obrazy můžeme na výstavě rovněž obdivovat.

Název výstavy „Beyond Reality“ se dá do češtiny přeložit jako „Za realitou“ nebo „Za realitu“. Jaká je ideová koncepce výstavy a jaké otázky expozice klade, na to se Karel Oujezdský ptal v Galerii Rudolfinum jejího ředitele Petra Nedomy. A hovořil také s druhou kurátorkou, Milenou Slavickou.

Výstavu „Beyond Reality / British Panting Today“ si můžete v Galerii Rudolfinum na Alšově nábřeží v Praze prohlédnout do 30. prosince. K výstavě je připraven bohatý doprovodný program v podobě přednášek a komentovaných prohlídek.