BáSnění Jana Kačeny

6. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Kačena

Ze svých oblíbených poetických textů vybírá divadelní režisér Jan Kačena.

Divadelní režisér Jan Kačena (1982) se narodil a vyrůstal v Mostě. V roce 2008 zakončil studia divadelní dramaturgie na brněnské JAMU, jeho první inscenace ale vznikly už v roce 2004. Z inscenací: Kostěj Nesmrtelný – Reduta, Brno (první místo na festivalu Dítě v Dlouhé); Malenka – Divadlo Na zábradlí, Eliadova knihovna, Praha; Skugga baldur – MeetFactory, Praha; site specific projekt o zaniklé obci Konigs Muhle v Krušných horách. Nejnovější inscenace: Bůh je žena – Horácké divadlo Jihlava, Traktát o stepním vlku (autodráha), Stojím ve tmě, abych viděl světlo... – A Studio Rubín, Praha, Jacek staví dům – Divadlo Bufet.

Jan Kačena také studuje dokumentární tvorbu na FAMU. Ve svých filmech pracuje se záměrnou nedotažeností, kterou považuje za přidanou hodnotu. Z filmografie: Blackfoot (2014), Dřív bývala budoucnost jenom pokračováním přítomnosti (2014), Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí (2015), Home 4 (2016).

S autorem připravila Marina Feltlová.
Natočeno v roce 2019.

ÚDAJE O VYDÁNÍ:

  • Vladimír Boudník: Loď, 5.II.1952 (Inverze, 1990)
  • Kalevala (Odeon, 1980)
  • Daniel Hradecký: bez názvu (ze sbírky V cirkuse Calvaria, Kniha Zlín, 2009)
  • Ivan Diviš: Jedna loď / Laura Blair (Český spisovatel, 1994)
  • Daisy Mrázková: Haló, Jácíčku (Grantis, 2004)
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.