Antonio Vivaldi očima studentů muzikologie. Pořad vznikl ve spolupráci s Ústavem hudební vědy FF UK

27. červenec 2021

Benátský skladatel v mozaice pohledů studentů muzikologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Připravili Kateryna Romanovska, Alžběta Holcová, Pavel Jurák a Masako Kotsu. Slovem provázejí Marc Niubo, Alena Maršíková Michálková a Zdeněk Havlíček.

Pořad z cyklu Akademie tentokrát vznikl přímo na akademické půdě k příležitosti 280 let od úmrtí Antonia Vivaldiho. Studenti Ústavu hudební vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze se zaměřili na čtyři aspekty tvorby italského mistra.

Zazní jeho duchovní hudba, ukázky z oper i komorní díla. Jednotlivé příspěvky uvede vedoucí předmětu Hudební věda pro praxi Dr. Marc Niubó. Na pořadu dále spolupracovali Alena Maršíková Michálková a Zdeněk Havlíček.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová