Antonio Vivaldi očima studentů muzikologie. Pořad vznikl ve spolupráci s Ústavem hudební vědy FF UK

27. červenec 2021

Benátský skladatel v mozaice pohledů studentů muzikologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Připravili Kateryna Romanovska, Alžběta Holcová, Pavel Jurák a Masako Kotsu. Slovem provázejí Marc Niubo, Alena Maršíková Michálková a Zdeněk Havlíček.

Pořad z cyklu Akademie tentokrát vznikl přímo na akademické půdě k příležitosti 280 let od úmrtí Antonia Vivaldiho. Studenti Ústavu hudební vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze se zaměřili na čtyři aspekty tvorby italského mistra.

Zazní jeho duchovní hudba, ukázky z oper i komorní díla. Jednotlivé příspěvky uvede vedoucí předmětu Hudební věda pro praxi Dr. Marc Niubó. Na pořadu dále spolupracovali Alena Maršíková Michálková a Zdeněk Havlíček.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.