Anton Bruckner: Symfonie č. 4 /3 verze/

19. leden 2022

Ojedinělý nahrávací projekt Bamberských symfoniků a jejich českého šéfdirigenta Jakuba Hrůši, vycházející z nových výzkumů a edic, který získal prestižní ocenění „International Classical Music Award“ v kategorii „Symfonická hudba“. Hodnocení připravil Petr Veber.

(…) Bamberští s Jakubem Hrůšou neuspěli na mezinárodní hudební scéně se třemi verzemi Brucknerovy Romantické symfonie jen proto, že jde o neobvyklý, velmi neobvyklý nahrávací projekt, ale i proto, že na nahrávce společně prokazují mimořádnou míru empatie, tvárnosti a představivosti, že obdařují Brucknerovu hudbu ve vrchovaté i očekávané míře vším, co ji dělá neopakovatelnou: Monumentalitou i prostotou, mystičností i radostností, zemitostí i duchovností, zdlouhavými, v dílčích místech opouštěnými gradacemi, velebnými žesťovými chorály, ovládnutím složité, ale přesto uchopitelné struktury, velkolepě rozvrženou zvukovostí, neuspěchanými tempy. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko