Anatole France: O knize
Úvaha francouzského autora, který se proslavil alegorickým románem Ostrov tučňáků. Účinkuje Radim Vašinka. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.
V literárním díle francouzského prozaika, básníka, kritika a esejisty Anatola France (1844–1924) se odráží mimořádná erudice, tradicionalismus a vývoj filozofických i politických názorů. Jeho knihy charakterizuje barvitost námětů, stylistická vybroušenost a někdy i úsměvná poloha. Ve vltavské řadě Esej si tentokrát si můžete poslechnout jeho úvahu O knize v podání Radima Vašinky.
Účinkuje: Radim Vašinka
Překlad: Vladimír Sypták
Připravil: Petr Turek
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno v roce 2001.
Nejposlouchanější
-
Kvintet. Jiří Adamíra, Viktor Preiss, Taťjana Medvecká a Josef Somr v komedii Karla Tachovského
-
Warren Adler: Válka Roseových. Případ velké lásky, která přerostla v totální nenávist
-
John Irving: Svět podle Garpa. Tragikomický světový bestseller v podání Michala Bumbálka
-
Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Nemilá příhoda. Satira na neutěšené poměry v ruské společnosti
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.