Alexander Albrecht: Piano Works

15. březen 2024

Nová nahrávka klavírních děl bratislavského skladatele Alexandra Albrechta. Interpretkou je Magdaléna Bajuszová. Hodnocení připravil Jozef Červenka.

(…) Okrem špičkovej technickej vyspelosti má Bajuszová vzácnu schopnosť hlbokého ponoru do charakteru interpretovanej hudby, zmysel pre zvukové kúzlo a vďaka originálnym akcentom je schopná autenticky podať túto drobnú hudobnú poéziu v sugestívnom kolorite. Navyše má naozaj mimoriadny zmysel pre tvorbu atmosféry, ktorá je hlavnou devízou nového albumu klavírnych skladieb Alexandra Albrechta. (…)

autoři: Jozef Červenka , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.