Zimnice

10. leden 2022

První sólová deska zpěvačky a multiinstrumentalistky Kateřiny Göttlichové s kolekcí autorských skladeb doprovázejících texty 19. století ze sborníků Františka Sušila a Karla Jaromíra Erbena. Recenzi připravil Pavel Zelinka. 

(…) Kateřina Göttlichová na desce experimentovala hned několikerým způsobem. Ve výsledku ale přišla se suverénní výpovědí, která je nakonec díky užitým textům, i přes multikulturní feeling, nejvíce usazená v domácí hroudě. Kdo už má pocit, že díky inspirovaných albům Vlasty Redla, členů skupiny Šafrán, v poslední době skrz alba a koncerty Jiřího Plocka, Jitky Šuranské nebo Tomáše Kočka obsáhl celou šíři domácím folklórem „inspirované hudby“, pak bude možná albem Zimnice příjemně překvapen. Kateřina Göttlichová, aniž by se snažila naplňovat jakýkoliv folkloristický kánon, totiž na své sólové prvotině předkládá suverénní autorskou výpověď. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Indies Scope.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser