Zimnice

10. leden 2022

První sólová deska zpěvačky a multiinstrumentalistky Kateřiny Göttlichové s kolekcí autorských skladeb doprovázejících texty 19. století ze sborníků Františka Sušila a Karla Jaromíra Erbena. Recenzi připravil Pavel Zelinka. 

(…) Kateřina Göttlichová na desce experimentovala hned několikerým způsobem. Ve výsledku ale přišla se suverénní výpovědí, která je nakonec díky užitým textům, i přes multikulturní feeling, nejvíce usazená v domácí hroudě. Kdo už má pocit, že díky inspirovaných albům Vlasty Redla, členů skupiny Šafrán, v poslední době skrz alba a koncerty Jiřího Plocka, Jitky Šuranské nebo Tomáše Kočka obsáhl celou šíři domácím folklórem „inspirované hudby“, pak bude možná albem Zimnice příjemně překvapen. Kateřina Göttlichová, aniž by se snažila naplňovat jakýkoliv folkloristický kánon, totiž na své sólové prvotině předkládá suverénní autorskou výpověď. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Indies Scope.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.