Zabýváme se lidmi na okraji společnosti, kteří vybočují, a my je máme rádi, říká Darek Král

26. prosinec 2024

Největší audioportál na českém internetu

Darek Král, producent | Foto: Tomáš Tkáčik, ČTK

Darek Král, hudební skladatel. Moderuje Aleš Spurný

Darek Král je skladatel a producent, který se zabývá scénickou hudbou i sólovou tvorbou. Pochází ze Šumperka, jeho otec tu byl divadelním ředitelem. Po příchodu na katedru divadelní vědy na Univerzitě Palackého v Olomouci se seznámil s Davidem Drábkem a společně napsali divadelní hru a založili studio Hořící žirafy. Vznikl tvůrčí tandem, který působí na jevištích dodnes a také životní přátelství kořeněné drsným humorem.

David Drábek píše hry a režíruje, Darek Král je autorem hudby a pomáhá dramaturgicky. Ještě v Olomouci Darek založil se zpěvačkou Norou Grundovou hudební projekt Maya, jehož písničky hojně zněly i z komerčních rádií. Jaké dispozice a hendikepy přivedly Darka Krále k hudbě a k divadlu? Čím se inspiruje a proč se spíše straní společnosti? Jak tráví čas v Praze a v Olomouci? I o tom mluví ve Vizitce, kterou s ním natočil Aleš Spurný.

Související

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.