YouTube je dnes svázanější pravidly, ale nabízí i velký prostor pro kreativitu, hodnotí Kovy
Za dobu existence YouTube se preference obsahu, který vyhledáváme, změnily snad stejně často jako algoritmus doporučených videí. Jaké možnosti dnes na této platformě mají tvůrci obsahu? Karel Kovář, známý jako Kovy, v rozhovoru s Davidem Pomahačem poukázal na změnu pravidel, kontroverze, ale také na široké možnosti, které tento online prostor stále nabízí pro kreativitu a inovaci.
„YouTube je aktuálně trochu svázanější pravidly, je jich velká spousta a často platí retrospektivně. Některá moje videa, která byla před lety v pořádku jsou teď označována, že jsou za hranou, například použitým humorem,” říká Kovy a dodává: „Pro mě jsou nejdůležitější rešerše. Dívám se na podobné tvůrce jako jsem já, ale i odlišné a inspiruji se, jak ke své tvorbě přistupují a jaké nástroje používají k objevení nového publika.”
Poslouchejte od pondělí do pátku od 17.02 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na FB ArtCafé nebo na e-mail: artcafe@rozhlas.cz
Související
-
Ta naše muzika česká. Nejpřehrávanější české videoklipy, skladby a interpreti na YouTube
Dvacet let po spuštění nejznámější streamovací videoplatformy má pouze jediná skladba české hudební scény přes sto milionů zhlédnutí. A co si pouštíme dál nejčastěji?
-
Fenomén YouTube v hudbě: Jak OK Go, Psy a Wintergatan změnili hudební průmysl
Jak YouTube změnil hudební průmysl? Jaké momenty byly klíčové a jakou roli hráli OK Go, Psy a Wintergatan? To prozradí hudební dramaturg Pavel Zelinka.
-
Fenomén YouTube
Publicistická série mapuje dvě dekády virální revoluce, která navždy změnila způsob, jakým se díváme na svět.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.