West Side Story – Original Motion Picture Soundtrack

12. leden 2022

Soundtrack k novému filmovému zpracování muzikálu Leonarda Bernsteina West Side Story. Recenzi připravil Otakar Svoboda. 

(…) Hudební nastudování na základě Spielbergovy výzvy a doporučení Johna Williamse, připravil osvědčený skladatel David Newman a nahrávali Newyorští filharmonici pod vedením Gustava Dudamela. Pandemie nakonec způsobila, že dotáčky už připravil neméně slavný a hollywoodským studiím geograficky bližší Los Angeles Philharmonic Orchestra. Lepší východiska hudba k filmu v nové verzi ani mít nemohla. Ale při poslechu nahrávky jako takové, při soustředěnějším poslechu už bez obrazového doprovodu filmu, na mě vše působí poněkud chladně, vykonstruovaně, akademicky a občas až fanfárově. Je to z mého pohledu nesmírná škoda. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...