Vzhůru na Křemešník!
Pevná místa vratkých dějin V posledním díle rozhlasového cyklu "Pevná místa vratkých dějin" se vydáme na jedno z nejproslavenějších poutních míst u nás - na Křemešník u Pelhřimova. Ten přitahoval nejen prostý lid, ale také významné osobnosti, jako byli Bílek, Panuška, Sova, Šalda, Březina, Růžena a František Xaver Svobodovi. Někteří z nich, například sochaři František a Antonín Bílkovi nebo malíř Viktor Foerster zde zanechali i své dílo.
Hovoří kněz Josef Hanžl a křemešnický kostelník Josef Hána. V pořadu zazní hudba Josefa Bohuslava Foerstera a ukázka z knihy Františka Bernarda Vaňka "Na krásné samotě". Dramaturgie a režie Teresie Bečková, technická spolupráce Markéta Bydžovská.
(Repríza)
Nejposlouchanější
-
Helena Albertová: Nelaskavé hry. Nejen náhoda svede hrdiny tragikomedie do zchátralé restaurace
-
Povídky Petra Borkovce, J. A. Pitínského, Dana Beka, Marie Škrdlíkové a dalších českých prozaiků
-
Džuniči Saga: Zpověď šéfa jakuzy. Syrový pohled do srdce japonského podsvětí a fungování tamní mafie
-
Matky a jejich děti. Poslechněte si povídky českých spisovatelů
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.