Výběr týdne: Vlny brzy ve Varech, kauza Kasárna Karlín, grafiky z Louvru v Praze

14. červen 2024

Saša Michailidis se ptá hostů na film Vlny, který se váže k roku 1968 a ve kterém hraje hlavní roli Československý rozhlas. Snímek bude uveden už na festivalu v Karlových Varech. Kulturní centrum v pražských Kasárnách Karlín zůstává uzavřené, je příkladem nefunkční spolupráce měst a obcí se státní správou? Ve Valdštejnské jízdárně v Praze se koná až do 11. srpna výstava Od Michelangela po Callota, jakou roli plnila grafika v období manýrismu? 

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.