Všichni češtináři na školní knihovně makáme. Na knihy ale máme pět tisíc na rok, říká učitelka
Saša Michailidis se ptá Edity Vaníčkové Makosové z Centra pro školní knihovny a učitelky Lenky Kaliničové ze ZŠ Rabasova v Ústí nad Labem. V posledních deseti letech roste v Česku počet dětí, které si čtou pro zábavu, k četbě se pravidelně vrací. Alespoň to vyplývá z dat OECD. Jenže v mezinárodním srovnání si tuzemské děti už tak dobře nevedou. Jak mohou k větší čtenářské gramotnosti přispět školní knihovny? Repríza ze 7. 3. 2023.
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Dítě je nejpřísnější kritik. Nakladatel musí bojovat o jeho pozornost, zní v Akcentu
Saša Michailidis se ptá šéfredaktora nakladatelství Paseka Jakuba Sedláčka a majitele nakladatelství Labyrint Joachima Dvořáka.
-
Úpravou klasické literatury retušujeme část historie, a to je cesta do pekel, míní amerikanistka
Saša Michailidis se ptá amerikanistky Hany Ulmanové z FF UK a zpravodajky Deníku N v USA Jany Ciglerové. Repríza z 1. 3. 2023.
-
Lomová, Čupová, Osoha… Český komiks je originální a pestrý, ale málokdo se jím uživí
Saša Michailidis se ptá historika a teoretika komiksu Pavla Kořínka a komiksové recenzentky, spolupracovnice Českého rozhlasu Kateřiny Čopjakové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://vltava.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://vltava.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.