Volnost coby podmínka života i tvorby. Divadelní Flora Olomouc vypukne už 9. května

3. květen 2024

Volnost zpravidla vnímáme jako samozřejmou podmínku svobodného života i nezávislé umělecké tvorby. 27. ročník přehlídky Divadelní Flora Olomouc nabízí divákům multižánrovou paletu inscenací, které volnost tematizují a svědčí o tom, že volnost není ani v evropském kontextu zdaleka samozřejmostí. Hosty ArtCafé jsou ředitel festivalu Divadelní Flora Petr Nerušil, dramaturgyně tanečně-performativního programu Jitka Pavlišová a režisérka Lucie Ferenzová. Moderuje Hanka Malaníková.

My v divadle Kolonie tomu s nadsázkou říkáme dark pop: že divadlo dokáže určitá tabuizovaná nebo těžká témata komunikovat jinými kanály – skrze sdílení s druhými, klidně i jako humorný zážitek.
Lucie Ferenzová

27. Divadelní Flora | vizuál

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.