Vlny chtějí nominaci na Oscara. Musíte šarmit a mít amerického distributora, říká režisér

17. září 2024

Snímek Jiřího Mádla Vlny, který je od poloviny srpna v českých kinech, zabojuje o nominaci na Oscara. Co obnáší, když je tuzemský film vyslán jako kandidát na Cenu americké Akademie? Jak dokázat, aby si akademici filmu všimli, nominovali ho a ocenili? Saša Michailidis se ptá režiséra a producenta Václava Marhoula, jehož snímek Nabarvené ptáče se dostal před pár lety do užší nominace na Oscara, a producenta Jana Macoly, který zastupoval tvůrce kandidátského filmu Il Boemo.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat

    Nejposlouchanější

    Více o tématu

    E-shop Českého rozhlasu

    Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

    František Novotný, moderátor

    setkani_2100x1400.jpg

    Setkání s Karlem Čapkem

    Koupit

    Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.