Vladislav Vančura: Hrdelní pře. Vysloužilý soudce oživuje nevyřešený případ vraždy

17. únor 2024

K úplnému vysvětlení vraždy nikdy nedošlo, proto se vysloužilý soudce Skočdopole se svými přáteli pokouší nalézt pravdivý příběh o smutné události. Hrdelní pře je tedy živou diskuzí mezi pamětníky a tehdy odsouzeným Jiřím Půlpytlem. Poslouchejte online čtyři týdny po odvysílání.

Dramatizace: Karel Tachovský
Osoby a obsazení: Vypravěč (Jiří Tomek), Skočdopole (Jaroslav Dufek), Paní Skočdopolová (Eva Hradilová), Vavřinec, syn (Zdeněk Černín), Lucie, jeho žena (Věra Šuráňová), Jiří Půlpytel (Rostislav Čtvrtlík), Josef Půlpytel (Jan Zvoník), Dr. Zazaboucha (Jiří Dušek), Vyplampán, učitel (Leopold Franc), Kubelák, hoteliér (Josef Karlík), Talafous, advokát (Vladimír Krátký) a Hlas (Ladislav Lakomý)
Dramaturgie: Svatava Růžičková
Hudba: Milan Vidlák
Režie: Pavel Hradil
Natočeno: 1989
Natočeno v Československém rozhlase Brno.

Klasické dílo české literatury je poutavé humorem, který vyplývá z řečnických obratů, záměrně hojně využívajících rozličných přísloví.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.