VIBRAFONISSIMO: Summit in Prague

2. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy VIBRAFONISSIMO: Summit in Prague

Nová nahrávka jazzového tria Vibrafonissimo, jehož členy jsou Ladislav Horák, Radek Krampl a Vít Švec. Recenzi připravil Milan Bátor. 

(…) Cílem Vibrafonissima není přinášet nové pohledy na jazzovou hudbu a interpretaci. Samotné skladby se pohybují na pomezí mainstreamu, bez zjevné snahy o nějakou větší progresivitu či originalitu. To je možná také jediné slabé místo alba, že je místy příliš usedlé a konformní. Ale musím jedním dechem dodat, že pánové se v zvoleném teritoriu pohybují s naprostou jistotou a hráčským přehledem. Technicky náročnější pasáže nepostrádají brilantní podání a precizní artikulaci. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Edition Rondo Prague.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...