Veronica Swift

14. listopad 2023

Nová eponymní deska americké zpěvačky Veroniky Swift. Co skladba, to jiný styl a žánr. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Místa, kam zabloudila Veronica Swift při sestavování repertoáru novinky, jsou až neuvěřitelná. Nejen, že si poradila se skladbami typu superhitu Queen The show must go on, a dala jim jiný, nečekaný a mimořádně výrazný a osobitý tvar. Ale sahá i do klasiky, občas, aby se nejspíš neřeklo, zpracuje i jazzový standard. A výsledkem je deska, která ji jakoby představuje ze všech hudebních konců – pestrou, suverénní a vždy skvělou. Přiznám se, že tak osobitou nahrávku jsem už roky neslyšel. Pokud kdy vůbec. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Wind and Sun

    Norská zpěvačka Sinikka Langeland vydala se svým kvartetem novou desku. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Hackney Diamonds

    Po 18 letech nová řadová deska legendárních Rolling Stones. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Playing Along

    Nová „podcastová“ deska americké zpěvačky a klavíristky Norah Jones. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...