Wind and Sun

3. listopad 2023

Norská zpěvačka Sinikka Langeland vydala se svým kvartetem novou desku. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Zamyšlená hudba severského charakteru, která se nese někde cestami všech tří skandinávských zemí. Kořeny, jazykem, zmíněným nástrojem i zapojením severských kolegů – saxofonisty Trygve Seima, basisty Matse Eilertsena, bubeníka Thomase Stronena a trumpetisty Mathiase Eicka, tedy dalších výrazných osobností norského jazzu. Všichni drží danou náladu své leadryně a její skladby ztvárňují patřičné zadumaně a přitom v naléhavé a posluchačsky velmi příjemné a exotické podobě. Neboť exotika neznamená pro nás, Středoevropany, jen hudba asijská či africká. Zvlněné lesy, chladné velké vodní plochy, zvířata tamní přírody, ohled Seveřanů k ní i historii, to vše dotváří jakousi základnu této nové nahrávky. Kdo kdy v této části Evropy byl, ví, o čem mluvím. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Hackney Diamonds

    Po 18 letech nová řadová deska legendárních Rolling Stones. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Playing Along

    Nová „podcastová“ deska americké zpěvačky a klavíristky Norah Jones. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • säje

    Pod jménem säje se skrývají čtyři ženské osobnosti jazzového zpěvu (Sara Gazarek, Amanda Taylor, Johnaye Kendrick a Erin Bentlage). Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.