V Café Fra se už nečte nahlas. Proč tam po 17 letech přestali pořádat autorská čtení?
Saša Michailidis se ptá básníka, překladatele a publicisty Petra Borkovce a šéfredaktora nakladatelství Větrné mlýny Petra Minaříka. Na dnešek připadá Noc literatury, ale v pražském Café Fra se už od září literatura nahlas nečte. Kavárna přestala po sedmnácti letech pořádat autorská čtení. Jak těžké je takové literární akce organizovat a hlavně jak je udržet při životě? Kde všude by se měla a mohla literatura dnes prezentovat?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Ladislav Fuks by oslavil 100. narozeniny. Jak dnes vnímáme jeho odkaz?
Saša Michailidis se ptá literárního publicisty, spoluautora pamětí Ladislava Fukse Jiřího Tušla a divadelní dramaturgyně Marty Ljubkové.
-
Dělat knihy není vůbec ekologické. Jak je to s udržitelností v nakladatelském světě?
Začíná týden udržitelného rozvoje. Jakým způsobem se dají aplikovat jeho zásady třeba na vydávání knih?
-
Literární Lvov pod ruskými raketami aneb Návrat Měsíce autorského čtení na Ukrajinu
Dvoudenní setkání ukrajinských, českých a slovenských literátů ve lvovském Divadle Lesji Ukrajinky zaznamenal Ivan Motýl.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!
Vladimír Kroc, moderátor


Zločin na Zlenicích hradě
Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...