Tužme sokolovny – díky rekonstrukci umí překvapit
Jitka Skalická, architektka a starostka Tělocvičné Jednoty Sokol Jablonec, popisuje, jak na severu přistupují k péči o monumentální novorenesanční budovu, která byla postavena německým tělocvičným spolkem v roce 1898. Na procházku nejstarší Sokolovny, jejíž historie se píše od roku 1863, vyrážíme ze Žitné ulice s Jitkou Křepelkovou, vzdělavatelkou Sokola Pražského. O tamním tradičním loutkovém souboru Kašpárek vypráví principálka Dana Kešnerová a režisérka Libuše Kašparová.
Související
-
Stavba první české sokolovny netrvala ani půl roku. Novorenesanční budova se otevře během Open House
Novorenesanční sídlo Sokola Pražského se veřejnosti otevře o víkendu 21. a 22. května během festivalu městské architektury Open House.
-
Některé budovy křičí, jiné šeptají. Jak se může propisovat hudba do architektury a naopak?
Jakou roli může mít architektura v hudebních klipech? A co našemu vnímání města přináší elektronická hudba? ArtCafé o propojení hudby a staveb moderuje Agáta Hrnčířová.
-
Cirkus ve škole! Akrobacie i žonglování jako cesta k vlastnímu tělu, sebedůvěře a kolektivu
Jaké světy otevírá nový cirkus v hodinách tělocviku? A co vše se díky akrobacii, balancu nebo žonglování mohou děti (i učitelé) naučit?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.