Trumpet Masterpieces

24. leden 2023

Nahrávky trubkových koncertů Haydna, Hummela, Joliveta a Bacha, které společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pořídil trumpetista Jiří Houdek. Recenzi připravil Petr Veber.

(…) V Bachově Braniborském koncertu Jiřího Houdka doprovázejí rozhlasoví symfonikové s Vojtěchem Spurným v malém obsazení. Nesnaží se přehnaně o stylovost, ale základní znaky staré hudby vyvstávají zřetelně. Pohyblivý trubkový part je v tomto díle pověstně obtížný. Jiří Houdek ho hraje na menší, kratší trubku, na trubku znějící pronikavěji, ale zde stále příjemně, na nástroj, který se dostává se samozřejmostí do vyšších, respektive nejvyšších poloh. Jiří Houdek jich na nahrávce dosahuje bravurně a čistě, bez usilovného tlaku. Další skladby už hraje na běžný nástroj. Kvalitním kulatým tónem, příjemně a pohodově znějícím, tónem kultivovaným, ale ani trochu akademickým. (…) 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.