Tomáš Sýkora Trio & Aid Kid + Post Noisy Pots na JazzFestu Brno. Koncert špičky českého a slovenského jazzu

24. červen 2023

Poslechněte si záznam přímého přenosu z Divadla Husa na provázku, kde se na třech scénách sešli špičkoví muzikanti v rámci Slavností synkop festivalu JazzFest Brno. Koncert jsme vysílali 25. června.

Tomáš Sýkora Trio & Aid Kid

Nový elektronický projekt tria pianisty a skladatele Tomáše Sýkory a hudebního producenta Aid Kida přinášejícího na pódium repertoár z právě vycházejícího alba Alchemy. Sýkora na sebe mimo jiné dlouhodobě upozorňuje svojí spoluprací s Concept Art Orchestra nebo úspěšným vstupem na scénu symfonického jazzu coby tvůrce pro Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Ondřej Mikula as. Aid Kid je znám svým improvizačním přístupem k elektronické hudbě. Spolupracoval např. na albu Lenky Dusilové Řeka a je také držitelem filmové ceny Český lev za hudbu k snímku Arvéd.

Post Noisy Pots

Mnozí znají a ti další jistě poznají již nějaký čas na české scéně se pohybující hudební objev, který vznikl rozšířením elektronického tanečního dua hráče na klávesové nástroje Michala Šupáka a bubeníka Jakuba Tenglera o všestranného kytaristu Antonína Dlapu odhalujícího tentokrát svoji baskytarovou tvář. Dlapa působí v překvapivě odlišných projektech od hyperstylového Originálního pražského synkopického orchestru až po hip hopovou kapelu Prago Union.

Připravila a uvádí Markéta Kaňková. 

Spustit audio

Související