Tomáš Sýkora, David Kollar nebo Nikol Bóková. Poslechněte si výběr jazzových koncertů z Radiocafé

31. březen 2023

Ponořte se do nahrávek, které jsme natočili v Radiocafé, rozhlasové kavárně na Vinohradské 12 v Praze, kam už několikátým rokem můžete každý první čtvrtek v měsíci přijít na jazzový koncert. Výběr toho nejlepšího vám nabízíme v průběhu celého března v pravidelném čtvrtečním pořadu Koncert jazz vysílaném vždy od 21. hodin.

Tomáš Sýkora Trio

Elektronické začátky hudebního projektu, který letos v rozšířené podobě připravuje vydání alba. Záznam z 2. prosince 2021 zachycuje skladby, jak je hrála kapela ještě bez nového člena, hudebního producenta Aid Kida. Účinkují Tomáš Sýkora na klávesové nástroje, Tomáš Liška na kontrabas a Roman Vícha na bicí nástroje a sampler.

Duo Marta Kloučková & David Dorůžka

Překvapivé duo zpěvačky Marty Kloučkové představující různé hudební polohy, které od ní možná neznáte, za doprovodu kytaristy Davida Dorůžky z 2. června 2022.

Nikol Bóková Trio

Trio držitelky jazzové ceny Anděl z roku 2022, pianistky Nikol Bókové, s níž účinkují Martin Kocián na kontrabas a Michal Wierzgoň na bicí nástroje z 10. listopadu 2021.

David Kollar sólo

David Kollar je zřejmě nejvýznamnější slovenský kytarista současnosti přinášející do jazzu volnou improvizaci, ambient či rock a vydává alba s osobnostmi jako Erik Truffaz nebo Arve Henriksen.

Trio Henya

Mladé Trio Henya láká pozornost svým vyspělým i hledajícím přístupem, a také nesmlouvavě charismatickou osobností pianisty Miloše Kunce. Trio Henya zahrálo v sestavě s Petrem Balharem na bicí nástroje a Luanem Gonçalvesem na kontrabas 1. prosince 2022.

Luboš Soukup Quartet

Koncert české sestavy kapely saxofonisty a klarinetisty žijícího v Dánsku z 8. září 2022. Kapela představila vlastní podoby skladeb, které Luboš Soukup vydal v roce 2022 na albech Levitas a Machina Mundi. Dále účinkují Vít Křišťan (klávesové nástroje), Tomáš Baroš (kontrabas) a Marek Urbánek (bicí nástroje).

Petr Kalfus Trio

Formace s hammondovými varhanami Jana Andra v čele se saxofonistou Petrem Kalfusem a Martinem Novákem za bicími nástroji. Kapela představila výběr ze známých i méně známých jazzových standardů.

Mladí ladí jazz 2023
Oslavte poslední dubnový den s Molotov Jukebox a Rozhlasovým Big Bandem.

Kompletní program

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...