Ti dva. Hra o věcech mezi nebem a zemí podle trampského hororu Kapitána Kida

8. březen 2022

Jaroslav Velinský, pravděpodobně známější pod jménem Kapitán Kid, byl nejenom trampským písničkářem, ale také autorem řady detektivek, sci-fi románů i několika divadelních her. Podle jedné z jeho povídek vznikla hra Ti dva o věcech mezi nebem a zemí. Účinkují Alois Švehlík, Matěj Hádek, Martina Hudečková, Pavel Landovský, Jiří Holý, Jan Schánilec a další. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Osoby a obsazení: Vypravěč (Alois Švehlík), Tramp (Matěj Hádek), Zdena (Martina Hudečková), Hostinský (Pavel Landovský), Děda (Jiří Holý), Jack (Jan Schánilec), hlasy (Petr Šplíchal, Tomáš Pergl, Jiří Litoš, Kateřina Kamarádová, Ladislav Reich, Martina Beranová)
Dramaturgie: Jana Weberová
Zvuk: Radek Veselý
Hudba: Tomáš Pergl
Režie: Vladimír Gromov
Natočeno: v roce 2000

Mladý trampský pár vyráží na pozvání do osady Údolí usměvavých. Mnoho okolností je cestou od návštěvy zrazuje. Dokonce host, který jim v restauraci návštěvu rozmlouvá, je stižen zvláštním záchvatem. Nicméně pár do osady dorazí...

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.