Thomas Harder: Z Brenneru do Tridentu

18. září 2020

Osobitý kulturně-historický průvodce německojazyčným Jižním Tyrolskem a italským Tridentskem. Z knihy dánského spisovatele, překladatele a tlumočníka Thomase Hardera čte Kamil Halbich. Premiéru poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Účinkuje: Kamil Halbich
Připravil: Robert Novotný
Překlad: Robert Novotný
Režie: Aleš Vrzák
Premiéra: 14. 9. 2020
Natočeno: v roce 2020

Thomas Harder (* 1959) vystudoval italštinu a historii. Napsal dobrý tucet knih o Itálii, mj. o tamější gastronomii. Překládá beletrii z italštiny a také z angličtiny, zejména knihy Umberta Eca a Salmana Rushdieho. Současně pracuje jako konferenční tlumočník, zejména pro EU, a komentuje dění v Itálii v různých dánských médiích.

Jeho kulturně-historický průvodce Z Brenneru do Tridentu je výsledkem cest do Jižního Tyrolska a Tridentska, které Thomas Harder opakovaně podniká od počátku tohoto tisíciletí. Kniha v Dánsku původně vyšla roku 2009, druhé a doplněné vydání roku 2015. Uváděné pasáže pro rozhlas přeložil Robert Novotný.

autoři: Robert Novotný , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.