Thomas Harder: Z Brenneru do Tridentu

18. září 2020

Osobitý kulturně-historický průvodce německojazyčným Jižním Tyrolskem a italským Tridentskem. Z knihy dánského spisovatele, překladatele a tlumočníka Thomase Hardera čte Kamil Halbich. Premiéru poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Účinkuje: Kamil Halbich
Připravil: Robert Novotný
Překlad: Robert Novotný
Režie: Aleš Vrzák
Premiéra: 14. 9. 2020
Natočeno: v roce 2020

Thomas Harder (* 1959) vystudoval italštinu a historii. Napsal dobrý tucet knih o Itálii, mj. o tamější gastronomii. Překládá beletrii z italštiny a také z angličtiny, zejména knihy Umberta Eca a Salmana Rushdieho. Současně pracuje jako konferenční tlumočník, zejména pro EU, a komentuje dění v Itálii v různých dánských médiích.

Jeho kulturně-historický průvodce Z Brenneru do Tridentu je výsledkem cest do Jižního Tyrolska a Tridentska, které Thomas Harder opakovaně podniká od počátku tohoto tisíciletí. Kniha v Dánsku původně vyšla roku 2009, druhé a doplněné vydání roku 2015. Uváděné pasáže pro rozhlas přeložil Robert Novotný.

autoři: Robert Novotný , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová