Thomas Harder: Z Brenneru do Tridentu

18. září 2020

Osobitý kulturně-historický průvodce německojazyčným Jižním Tyrolskem a italským Tridentskem. Z knihy dánského spisovatele, překladatele a tlumočníka Thomase Hardera čte Kamil Halbich. Premiéru poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Účinkuje: Kamil Halbich
Připravil: Robert Novotný
Překlad: Robert Novotný
Režie: Aleš Vrzák
Premiéra: 14. 9. 2020
Natočeno: v roce 2020

Thomas Harder (* 1959) vystudoval italštinu a historii. Napsal dobrý tucet knih o Itálii, mj. o tamější gastronomii. Překládá beletrii z italštiny a také z angličtiny, zejména knihy Umberta Eca a Salmana Rushdieho. Současně pracuje jako konferenční tlumočník, zejména pro EU, a komentuje dění v Itálii v různých dánských médiích.

Jeho kulturně-historický průvodce Z Brenneru do Tridentu je výsledkem cest do Jižního Tyrolska a Tridentska, které Thomas Harder opakovaně podniká od počátku tohoto tisíciletí. Kniha v Dánsku původně vyšla roku 2009, druhé a doplněné vydání roku 2015. Uváděné pasáže pro rozhlas přeložil Robert Novotný.

autoři: Robert Novotný , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...