Tanec je terapie, dřinu vyváží pochvala, říká Barbora Kaufmannová. Získala nominace na Thálie, přesto slýchala, že se dost nesnaží

25. březen 2022

Za výkon v baletech Macbeth a Spor aneb dotyky a spojení byla na konci nultých let nominovaná na Cenu Thálie. Na konzervatoři se spřátelila s Miřenkou Čechovou, která ji nedávno obsadila do inscenace Invisible II. Otevřeně tu vypráví například o tom, jak se srovnala s šikanozními výtkami nadřízených, že i přes viditelné  vypětí „nedělá pro roli dost”.

Jak se vlastně pozná, žemladá tanečnice či tanečník oplývá talentem na sólovou dráhu? A kolik dospívajících má vůli dávat tanci maximum? I o tom mluvila tanečnice a pedagožka Barbora Kaufmannová ve Vizitce s Veronikou Štefanovou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.