Sweeney Todd – The Demon Barber of Fleet Street

8. únor 2024

Nová nahrávka klasického broadwayského muzikálu Stephena Sondheima. Hodnocení připravil Robert Rytina.

(…) Přestože se v případě Joshe Grobana jedná o nepochybně kultivovaný výkon, opřený o spolehlivou pěveckou techniku, nemohu se ubránit dojmu, že na mnoha předchozích nahrávkách slavného muzikálu už jsme měli možnost slyšet co do vokální atraktivity i hereckého nasazení mnohem pozoruhodnější kreace. Len Cariu, George Hearn, Michael Cerveris či Michael Ball měli či dosud mají pěvecké dispozice a charisma, jichž Josh Groban jako Sweeney Todd bohužel nedosahuje. (…) Annaleigh Ashford, úspěšná muzikálová herečka a zpěvačka, jíž jsme měli možnost vidět i v seriálu Sex ve městě nebo ve filmu Woodyho Allena Deštivý den v New Yorku, si svou zhýralou pekařku Lovettovou evidentně po všech stránkách užívá a ze všech jejích výstupů na nahrávce dělá událost stejně zábavnou, jako pěvecky obdivuhodnou. (…)

autoři: Robert Rytina , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Sogno

    Nové album mexického tenoristy Javiera Camareny s výběrem písní italského hudebního skladatele Paola Tostiho. Hodnocení připravil Robert Rytina.

  • The Great Puccini

    Vycházející hvězda světového operního nebe, americký tenorista chilského původu Jonathan Tetelman vydal u labelu Deutsche Grammophon nové profilové album.

  • The Sound of Movies

    Nejnovější album německého tenoristy Jonase Kaufmanna s výběrem písní spjatých se stříbrným plátnem. Hodnocení připravil Robert Rytina.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.