The Great Puccini

17. říjen 2023

Vycházející hvězda světového operního nebe, americký tenorista chilského původu Jonathan Tetelman vydal u labelu Deutsche Grammophon nové profilové album. Je zaměřeno na operní tvorbu Giacoma Pucciniho a pěvce na něm doprovází orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Carla Rizziho. Hodnocení připravil Robert Rytina.

(…) Jonathan Tetelman disponuje hlasem téměř zářivého jasu, o němž si troufám říci, že tu od dob Luciana Pavarottiho podobný dosud nezazněl. Dokonalé frázování, uvěřitelný smysl pro něhu i pro drama a zároveň absence jakékoliv námahy v jeho vokálním projevu z něj činí skutečný objev, na jaký se čekalo víc než dlouho. (…)

autoři: Robert Rytina , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • The Sound of Movies

    Nejnovější album německého tenoristy Jonase Kaufmanna s výběrem písní spjatých se stříbrným plátnem. Hodnocení připravil Robert Rytina.

  • Nebe na zemi

    Nová deska Adama Plachetky a Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, která obsahuje slavné písně Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka.a  

  • Freddie De Tommaso: Il Tenore

    Profilová deska italsko-britského tenoristy, která obsahuje výběr slavných árií a duet z oper Carmen, Tosca, Madama Butterfly a Turandot. Hodnocení připravil Robert Rytina.