Freddie De Tommaso: Il Tenore

6. září 2023

Profilová deska italsko-britského tenoristy, která obsahuje výběr slavných árií a duet z oper Carmen, Tosca, Madama Butterfly a Turandot. Hodnocení připravil Robert Rytina.

(…) Freddie De Tommaso ve svém druhém albu u společnosti DECCA věnoval maximální prostor ikonickým pucciniovským hrdinům. V tom ovšem spatřuji drobný kámen úrazu jinak velmi sympatického projektu. Stále ještě ani ne třicetiletý tenorista se soustřeďuje především na krásu a ušlechtilost svého vokálního projevu. Dramatická a charakterizační stránka však v jeho pojetí rolí ustupuje poněkud do pozadí. A tak mezi malířem Cavaradossim, námořním důstojníkem Pinkertonem ani princem Calafem v podstatě nepoznáváme rozdíl, nevíme, v jaké situaci se právě nacházejí, ani jakými duševnímu stavy právě procházejí. Nové CD tak do značné míry prezentuje majitele hlasu, ale nikoliv potencionálně přesvědčivého komplexního umělce. (…)

autoři: Robert Rytina , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.