Freddie De Tommaso: Il Tenore

6. září 2023

Profilová deska italsko-britského tenoristy, která obsahuje výběr slavných árií a duet z oper Carmen, Tosca, Madama Butterfly a Turandot. Hodnocení připravil Robert Rytina.

(…) Freddie De Tommaso ve svém druhém albu u společnosti DECCA věnoval maximální prostor ikonickým pucciniovským hrdinům. V tom ovšem spatřuji drobný kámen úrazu jinak velmi sympatického projektu. Stále ještě ani ne třicetiletý tenorista se soustřeďuje především na krásu a ušlechtilost svého vokálního projevu. Dramatická a charakterizační stránka však v jeho pojetí rolí ustupuje poněkud do pozadí. A tak mezi malířem Cavaradossim, námořním důstojníkem Pinkertonem ani princem Calafem v podstatě nepoznáváme rozdíl, nevíme, v jaké situaci se právě nacházejí, ani jakými duševnímu stavy právě procházejí. Nové CD tak do značné míry prezentuje majitele hlasu, ale nikoliv potencionálně přesvědčivého komplexního umělce. (…)

autoři: Robert Rytina , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.