Nebe na zemi

22. září 2023

Nová deska Adama Plachetky a Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, která obsahuje slavné písně Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka. Hodnocení připravil Robert Rytina.

(…) Jak by se asi pánové Voskovec a Werich dívali na skutečnost, že v 21. století vydává album jejich písní přední český operní pěvec? Sami ve svých hrách a písních operu často parodovali, a coby bystří pozorovatelé jejích úsměvných specifik i kliše si z ní s chutí dělali legraci. Podobného nadhledu je samozřejmě schopen i Adam Plachetka, o Ondřeji Havelkovi, mimochodem též vyhledávanému opernímu režisérovi, ani nemluvě. Přesto si však posluchačovo ucho musí na pěvcův klasicky školený hlas v písních, proslavených v nenapodobitelném a bezprostředním podání svých tvůrců, nějakou dobu zvykat. (…)

Jde o novinku z vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis. Kromě klasických online audio formátů nebo CD je nahrávka na trhu i v podobě dvou LP.

autoři: Robert Rytina , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.