Special Covid Edition: Malované na skle / Iva Bittová & spol.

26. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Special Covid Edition: Malované na skle

„Speciální covidová edice“ Jihočeské filharmonie. LIVE záznamy, které vznikly na koncertech v odletové hale letiště v Českých Budějovicích. Recenzi připravil Petr Veber.

(…) Jihočeské uvedení díla Malované na skle má v rukou komorní filharmonie a pod taktovkou Vojtěcha Spurného masivní, podmanivou, syrovou, ale současně /a to především/ poetickou podobu. Nahrávka se dobře poslouchá, má vyvážený zvuk a v hlasech herců, jimiž jsou Eva Vrbková, Jan Zadražil, Gabriela Vermelho a Dalilbor Buš, dostala přesnou stylizaci na pomezí songů a mluvy, hudby a divadla, civilnosti a obřadnosti, emocí a předvádění. Nejde v nahrávce o celý muzikál, ale o uspokojivý průřez, o čísla navazující na sebe tak, že nejsou na CD ani rozdělena do tracků. Žádné hledání oblíbených hitů. Určeno k poslechu vcelku, což lze pro potěšení z už opravdové klasiky klidně doporučit. (…)

Special Covid Edition: Iva Bittová & spol.

(…) Z podobného světa, a to ještě víc z pomezí klasické hudby a folklóru, je i druhý disk z „covidové edice“ Jihočeské filharmonie. Jeho protagonistkou je zpěvačka Iva Bittová. (…) Poslouchá se to báječně, koncertní podoba zachycená live a bez úprav má naprostou jistotu. Iva Bittová je jedinečná, je fenomén a bude jednou opravdovou legendou. Za zachycení tohoto koncertu patří Jihočeské filharmonii obzvláštní dík…! (…)

Nahrávky vydala vlastním nákladem Jihočeská filharmonie.

Spustit audio