Snowdrops: Missing Island

19. leden 2023

Francouzské komorní duo Snowdrops, které tvoří hráčka na Martenotovy vlny Christine Ott a hráč na klávesy Mathieu Gabry, vydalo v pořadí třetí společné album. Hodnocení připravil Pavel Zelinka.

(…) Snowdrops sami popisují Missing Island jako „hudební fresku v sedmi dílech“. Stačí jeden poslech a je jasné, co měli tímto vyjádřením muzikanti na mysli. Všechny položky desky se nenápadně hudebně prolínají, přesto každá ze sedmi skladeb nás zavede někam jinam. Jako bychom procházeli starým aristokratickým venkovským sídlem a pohybovali se z místnosti do místnosti. (…) 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.