Simon Mawer: Skleněný pokoj

Podle románu současného britského spisovatele o výjimečné stavbě ve střední Evropě a osudech jejích tvůrců i obyvatel. Na pozadí pohnutého příběhu vily Tugendhat se zrcadlí tragédie celého českého národa. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Vysoko nad Brnem ční zázračný dům. Postaven na míru židovsko-křesťanskému novomanželskému páru vyzařuje bohatství, sebevědomí, krásu a majestátnost. Avšak jen do chvíle, než do země vstoupí nacistické vojsko a majitelé musí opustit vilu i zemi. Román, jenž na pozadí životních osudů majitelů vily zrcadlí tragédii celého českého národa, byl v létě roku 2009 nominován na prestižní cenu The Man Booker Prize a o rok později se dočkal také českého rozhlasového zpracování.

Ondřej Mikulášek

Účinkuje: Ondřej Mikulášek

Překlad: Lukáš Novák
Připravil: Tomáš Sedláček
Režie: Radim Nejedlý

Natočeno v roce 2010 v brněnském studiu Českého rozhlasu.

autor: Tomáš Sedláček
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?