Siempre Nuevo: Made for you

3. květen 2022

Novinka kytarového dua Siempre Nuevo, které hraje ve složení Matěj Freml a Patrick Vacík. Hodnocení připravil Milan Bátor. 

(…) Akustika nahrávky dokázala zachytit všechny zvukové barvy, které jsou pro tento nástroj a konkrétní skladby charakteristické. Kytary zní prostorově, snímány z bezprostřední blízkosti mají pořádnou razanci a širokou dynamickou škálu. Matěj Freml a Patrick Vacík bez námahy potvrdili, že patří k technicky i muzikálně perfektně disponovaným hráčům. To, že na své album zařadili klasické kusy pro kytarové duo a proložili je novějšími díly, je jenom plus. (…) Je nad slunce jasné, že si duo Siempre Nuevo k letošnímu patnáctému výročí založení souboru dopřálo titul nikoli ze setrvačnosti, ale z radosti a pro radost všem ctitelům tohoto krásného nástroje. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...