Sedmé nebe s Milanem Caisem: Kdo je největší odborník na Sparks aneb S Mardošou ve studiu

25. říjen 2022

Dnešní speciál Sedmého nebe bude patřit, jak už jsem avizoval, skupině Sparks a odborníkovi na jejich hudbu a milovníkovi jejich hudby Mardošovi.

Bratři Ron a Russell Maelovi z Los Angeles v USA tvoří velmi různorodou a svého druhu specifickou hudbu už od roku 1969. V roce 1979 opustili kytary glam rocku a začali spolupracovat s italským producentem Giorgiem Moroderem, čímž začali jistý milostný vztah s elektronickou hudbou. Od té doby spolupracovali s řadou různorodých umělců včetně Finitribe, Les Rita Mitsouko, Erasure, Faith No More a nejposledněji s Franz Ferdinand.

autor: Milan Cais
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.