Rudy Linka: Bohemia Jazz Fest oslavuje svobodu, ale nevím, jestli jsme na ni připraveni

V interview s Rudym Linkou, dramaturgem nadcházejícího letního Bohemia Jazz Festu představujeme jeho letošní podobu, která bude mít opět své zastávky na náměstích Prahy, Plzně, Liberce, Domažlic, Tábora a Brna. Zahrají opět čeští i zahraniční umělci.

Bohemia Jazz Fest 2019:
Praha   8. 7. - 9. 7.
Plzeň   10. 7.
Liberec   11. 7.
Domažlice   13. 7.
Tábor   14. 7.
Brno   15. 7.

Jelikož tématem letošního ročníku festivalu je oslava 30. výročí Sametové revoluce, výběr hudebníků odvážně sleduje linii hudební svobody:

Když řeknu jazz, tak myslím hudbu, která je otevřená úplně všemu a člověk si pod tím slovem může představit cokoliv. Dokonce je lepší, když si to ani nedovede představit. […] Měl jsem možnost zahrát si s Lenkou Dusilovou a uvědomil jsem si, že je úžasná umělkyně a její hudba má všechny náležitosti jazzu. Umí reagovat v té samé sekundě, v reálném čase. […] A tak Lenka v Táboře 14. července představí svůj sólový projekt.
Rudy Linka

Řeč ovšem padla též na dávné představy o jazzklubu v Rudolfinu a stále chybějící středně velký hudební sál v Praze, na letošní jazzovou cenu Anděl pro Dorotu Barovou nebo vzpomínky na loňský ročník festivalu.

JAZZOVÉ POŘADY NA ČRO VLTAVA
09:30 JAZZOFON (Všední dny)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Všední dny)
21:00 JAZZ & WORLD LIVE(Čtvrtky)

Vltava na Facebooku