Rudolfiiinum

21. únor 2012

„Děláme to, protože nás baví bavit lidi a taky pro sebe navzájem, protože spolu rádi trávíme čas.“ říkají členové studentského pěveckého sboru Rudolfiiinum.

Sbor vznikl na podzim 2008 a tvoří ho 13 zpěváků ve věku okolo dvacítky. Působištěm Rudolfiiina byly až donedávna především České Budějovice a přilehlé okolí, ale vzhledem k tomu, že se od podzimu 2011 většina zpěváků přestěhovala do Prahy za studiem, hlavní město prý možná čeká invaze a Rudolfiiinum možná postupně dobude i Rudolfinum. Název souboru ale překvapivě nepochází od názvu naší nejznámější koncertní síně. Je to složitější:

02562039.jpeg

„Měli jsme maskota, plyšového žabáka, který se jmenoval Rudolf. A ten byl naprosto skvělý. Měl dlouhé ruce, se kterými šly dělat různé kejkle. Jenomže ten Rudolf utonul dost nešťastným způsobem v Malši a právě na jeho počest jsme založili toto uskupení.“ říkají zpěváci Rudolfiiina.

V repertoáru má českobudějovický vokální soubor Rudolfiinum písničky různých žánrů většinou ve vlastních úpravách. Úpravy písniček někdy zahrnují kromě zpívání různé zvláštní požadavky na zpěváky. Třeba luskání, tleskání, nebo dokonce hru na kuchyňské náčiní.

autor: Klára Boudalová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.