Robert Balzar Trio: Discover Who We Are

Nové Robert Balzar Trio: zleva Jiří Slavíček, Jiří Levíček, Robert Balzar

Jazzový basista Robert Balzar vydává v těchto dnech nové CD s názvem Discover Who We Are. Nahrál jej se svým triem, ve kterém působí bubeník Jiří Slavíček a od loňského roku nový pianista Jiří Levíček. Repertoár je směsí Balzarových a Levíčkových skladeb doplněných o dvě převzaté kompozice.

Nahrávalo se v dubnu letošního roku v New Yorku, kde byl natočen materiál rovnou na dvě alba. To první bude znít v dnešní Mozaice a druhé by podle Balzara mělo vyjít asi za rok a půl. Vydání CD Discover Who We Are bude doprovázet rozsáhlé turné. V úterý 15. října kapela vystoupí v pražském klubu Reduta a ve čtvrtek 17. října se uskuteční křest CD ve smíchovském klubu Jazz Dock. Poté budou následovat koncerty v Hradci Králové na festivalu Jazz Goes to Town, v Karlových Varech, v Brně, v Bratislavě a v Broumově.

Trio Roberta Balzara působí na české jazzové scéně již od roku 1996 a od té doby vydalo šest alb. Vystoupilo na řadě zahraničních festivalů v USA, Anglii, Turecku, Izraeli a dalších zemích a několikrát bylo nominováno na Cenu Anděl. Od roku 2000 je jméno Roberta Balzara spojeno se zpěvákem Danem Bártou, se kterým založil kapelu Illustratoshere. Toto uskupení vydá během letošního podzimu nové CD Maratonika.

Výběr z obsahu CD:

Discover Who I Am (John Wallowitch)Day Off (Robert Balzar)Snow In the Backyard (Jiří Levíček)Živý (Filip Jelínek)Never Before (Robert Balzar)Just For Her (Robert Balzar)