Recitace, autorská čtení, dílny. Vysílali jsme živě z festivalu Šrámkova Sobotka

Dabingové studio zero na Šrámkov Sobotce
Dabingové studio zero na Šrámkov Sobotce

Jaké je to na festivalu, kde se můžete přihlásit do dílen autorského psaní, recitace, dabingu nebo radiodokumentu? Zjišťovali jsme v ArtCafé.

Na začátku léta se už po dvaašedesáté konal festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka. Festival vznikl v návaznosti na činnost a odkaz Fráni Šrámka v jeho rodišti na jižním cípu Českého ráje. Letní akce ve dvou a půl tisícovém město brzy po svém vzniku přilákala učitelskou veřejnost, která dodnes tvoří část jejího publika. Recitace a zájem o řeč se postupem času rozšířily například o dílny autorského psaní nebo radiodokumentu. Součástí programu jsou každoročně také přednášky, koncerty, divadelní představení a poslechy rozhlasových pořadů.

Hosty ArtCafé vysílaného ze zahrady Šrámkova domu byli Jan Bílek a Eva Marková z řad organizátorů festivalu, Olga Walló a frekventanti její dabingové dílny a Dora Kaprálová s jednou z účastnic své dílny tvůrčího psaní. Vysílání živě doprovodili tvůrci vltavského Rádia Dada, BioMashy a Luďka Kazdy, jejichž koncert na závěr nahradil pravidelnou hudební rubriku.

Spustit audio
autor: Petr Gojda

Související